Pohled ženy, pohled muže

8. března 2013 v 11:15 |  extra

Nedávno jsem na internetu narazila na nelichotivý žebříček nejméně přitažlivých celebrit. Pravděpodobně většina z vás o tomto žebříčku slyšela...já ne. Nikdy jsem se moc neorientovala ve světě showbusines. Mou odpovědí na "Jooo, toho přece musíš znát. Hrál v tom a tom a udělal skandál tam a tam." je většinou "Hmmm... Ne." Nicméně Sarah Jessica Parker patří mezi těch pár jmen, které si dokážu přiřadit ke tváři Usmívající se . A velmi mě proto překvapilo to, co jsem se v tomto žebříčku dočetla. S. J. P. si totiž drží jednu z prvních příček.
Ve všech ženských časopisech je opěvovaná jako módní ikona hodná následování. A pak se dočtete, že podle mužů je jendou z nejméně přitažlivých žen. To je šok! Absolutní deziluze!
Vedlo mě to k zamyšlení nad tím, podle čeho hodnotíme, co je krásné. Je zřejmé, že mužům se líbí na ženách něco jiného, než ženám samým. Tak co teď?


Myslím si, že základem je mít svůj vlastí styl, který je do určité míry flexibilní a dá se přizpůsobit rozličným situacím a lidem. Takový styl, ve kterém se budu cítit dobře a budu spokojená. Podle mě je ale potřeba brát v potaz (trochu) názor našeho protějšku. Přece jen je to on, kdo mě vidí lépe než se vidím já sama. Já mám na sebe jen omezený pohled (pouze ten, který mi poskytuje zrcadlo). To lidé okolo mě dokáží vidět celkový dojem "zvenku". Oni dokáží posoudit "ten top ti přidává kila navíc," nebo naopak "ty šaty ti dělají pěknou postavu," ..."ta barva ti prostě nesedí."
Často se ptám svého muže "Jak tento outfit na mě vypadá?" Někdy se jeho radou řídím, někdy ne. Z legrace mu říkám, že je "módní guru" Smějící se ... A jak to máte vy? Řídíte se názorem ostatních lidí/mužů?

A rada dne (nejen pro oblast módy) zní: Neberte se příliš vážně Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 8. března 2013 v 21:59 | Reagovat

:) zásadně se řídím sama sebou (aspoň si to myslím), ale je pravda, že občas se obleču trošku i podle názoru někoho jiného. Přece jenom...zvlášť u mužů má význam se oblékat podle záměru, kterého chceme dosáhnout...ne? :D

2 Anežka Anežka | 12. května 2013 v 0:36 | Reagovat

Já se občas zeptám svého drahého bratra, umí dobře poradit a vidí to z pohledu muže :-)

3 maigreur-m maigreur-m | Web | 4. září 2013 v 11:36 | Reagovat

SJP se nelíbí ani mně, vypadá jako kůň a nemá nic co by bylo ženského...já se na chlapský názor ptám svého taťky, ten to hodnotí z pohledu chlapa, ale když mi poradí mamka, je to děs a hrůza

4 TaskaDolezalová TaskaDolezalová | E-mail | 21. října 2013 v 21:53 | Reagovat

Já se často řídím podle mé milované polovičky,je to super nadaní modelový muž. :-D .Naučil mě dobře v oblékaní,a já jeho taky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama