Říjen 2013

Grunge

29. října 2013 v 15:44 outfity

Pokud alespoň trochu sledujete módu, nemohlo vám uniknout, že se znovu hlásí o slovo styl oblékání grunge, který původně vznikl s hudebním stylem grunge v 80. letech. Jeho průkopníkem byl Kurt Cobain a Nirvana. Oblékání v tomto stylu se vyznačuje tartanovými vzory, džínovinou (ještě lépe roztrhanou), pohodlnými košilemi, okopanými botami nebo converskami, koženými bundami a hlavně rebelským a svobodným přístupem k oblékání a k životu.
Mé rebelské já jásá radostí nad vracející se vlnou grunge a proto jsem vytáhla volnější džínovou košili, úzké černé gatě, boty ve stylu grunge a hlavně křivááák! Když ho mám na sobě, připadám si strašně stylově a drsňácky Rozpačitý .


Můj malý rebel nosí dudlík vždy naopak. Jako správný grunger musí jít proti konvencím Mrkající .

a tady trochu nostalgie pro dotvoření atmosféry


Líbí se vám styl grunge? Co dělá to vaše rebelské já?

Zarámováno, zavěšeno, uklizeno

24. října 2013 v 10:55 kreativita
Taky znáte ten pocit, kdy už jste ráno dávno měly být na cestě na autobus/tramvaj/auto, nebo letadlo, já nevím. A vy zatím zuřivě hledáte druhou náušnici a rozmotáváte ten chuchvalec náramků, náhrdelníků, prstýnků... Nakonec to všechno vysypete na zem a hledáte...mezitím minuty letí. A vy pořád hledáte. A nervozita se stupňuje.
Co s tím? Tak to zarámujte Usmívající se. Je to levné, pěkné a na výrobu jednoduché řešení.


Máte taky nějaký systém v ukládání náušnic a podobných věcí? Nebo to všechno naházíte na jednu hromadu a pak s tím bojujete? Napište do komentářů Mrkající

Hlavně pohodlně

21. října 2013 v 12:57 outfity

Déle než po roce přidávám jeden outfitový příspěvek.
Od té doby jsem lehce pozměnila svůj přístup při vytváření outfitu. Více zohledňuju faktor "hlavně pohodlně" . Ono se není co divit. Při pobíhání s kočárkem nejsou příliš praktické vysoké podpadky (ale bot na klínku se nevzdám! Nevinný ) , běžná kabelka na jedno rameno taky není úplně vhodná (už vidím, jak by mi pořád sjížděla, navíc na kočárku mám přidělanou obrovskou kabelu, kam se vše vejde). Oblečení to chce taky pohodlnější. Takové, které snese shýbání, dřepnutí, ze kterého půjde snadno vyčistit nějaký ten drobek atd... A zároveň to nebudu muset neustále poupravovat, rovnat, shrnovat.
Další novinkou je, že jsem rozšířila své obzory o dětskou módu Usmívající se
Ale v jedné věci se můj přístup k módě nezměnil. Vždy se snažím vypadat upraveně.


A co vy, co všechno berete v potaz při vytváření outfitu?

Dýňová sezona...pokračování

7. října 2013 v 11:06 kreativita
A teď vám prozradím pravý důvod toho, proč jsem koupila dýni...


...uvařila jsem dýňovou polévku S vyplazeným jazykem MŇAM

Ingredience:
středně velká dýně hokaido
mrkev
petržel
celer
1 velká cibule
1 polévková lžíce másla
nové koření, celý pepř, bobkový list, sůl
bujón
smetana
chleba nebo rohlík
petřelová nať

Postup:
Na másle se podusí na kolečka nakrájená cibule a kořenová zelenina nakrájená na kostičky. Z dýně se odstraní pecky, nakrájí se na menší kousky a přidá k zelenině. Přidá se koření, zalije bujónem, zavře do papiňáku a když začne syčet, tak se polévka vaří ještě asi 10 minut. Potom se vybere koření a vše se rozmixuje. Chvíli se to povaří se smetanou a polévka se může servírovat. Ještě se na talíři ozdobí opraženými kousky chleba nebo rohlíku a snítkem petrželky (já jsem měla jen sušenou, takže jsem dala tu).

Doporučuji vyzkoušet. Já nejsem zrovna na polévky, ale tahle je božská!

Dýňová sezona

4. října 2013 v 21:38 kreativita
Tak jsem zase byla trochu kreativní Usmívající se ...a proto jsem se rozhodla založit novou rubriku, do které budu přidávat některé své výrobky, případně postupy jak a co vyrobit. Ale hlavně vás chci inspirovat k originálnímu zkrášlování vlastního domova, nebo čehokoli jiného.

Nedávno jsem v obchodě viděla v regále poslední dýni. Byla v akci asi za 14kč, a byla taková roztomilá, maličká a moc pěkně se na mně usmívala. Vyloženě chtěla ke mně, tak jsem ji teda vzala Usmívající se . A byla by škoda ji jen sníst a slupku vyhodit. Nejsem přiznivcem halloweenu, a tak klasické "strašidlo" nepřipadalo v úvahu. Rozhodla jsem se, že si z ní vyrobím podzimní dekoraci na stůl. A takhle to dopadlo.


Je tam napíchané všechno možné. Něco co jsem posbírala venku - listy, jeřabiny, tráva... a v květinářství jsem koupila květiny a oasis (Konečně už vím jak se to jmenuje. Pro nevzdělance v oboru aranžmá květin - jako jsem já - je to ta houbovitá hmota, která nasákne vodou a pak se do ní napíchají květiny. Víte co myslím, ne?)
A co vy? býváte taky kreativní, nebo to jde mimo vás? Napište mi do komentářů Mrkající