Listopad 2013

Návrat leoparda

19. listopadu 2013 v 20:55 outfity

Ten, kdo čte můj blog již delší dobu si určitě pamatuje výlet leoparda do Budapešti. A protože nám venku opět přituhuje, leopard vycítil svou příležitost a vrací se v plné parádě.
Ty úpletové šaty jsme si koupila nedávno, kde jinde než v sekáči. Líbí se mi jakou vytváří siluetu a spolu s dámským baretem tvoří skvělou dvojku ve francouzském stylu (aspoň mi to tak připadá). Úpletové šaty celkově jsou pro mě vždy hitem zimní sezony.
A do čeho se rády v zimě oblékáte vy?

Kouzlo jménem "káva"

6. listopadu 2013 v 21:10 extra

Bez ranní kávičky pro mě nevychází slunce. Ale pokud jsem nucena vstát velmi brzo a opustit teplo domov, nemám čas si doma vychutnat kávu a v klidu posnídat. Po cestě na zastávku ale nedávno otevřeli "hladové okno" s pečivem a vaří i kávu s sebou. Pro takovéto situace je to ideální.
Ten pocit, kdy zima vleze všude, každý je zachumlaný do zimního kabátu a ani to ještě nestačí, je tma a na lidech postávajících v tom nečase je znát, že svou vyhřátou postel opouštěli se značnou nevolí. A já? Stojím mezi nimi, popíjím si svou ranní kávičku, papírový kelímek mi zahřívá ruce a v kombinaci s tvarohovým šátečkem mé chuťové pohárky prožívají něžné ranní probuzení. Vychází mi slunce.
...Nastupuju do autobusu a sedám si na volné místo. V tom na mě vybafne zamračený revizor "Dobrý den, kontrola jízdenek!" Fajn! Jízdenku mám, ale potřebovala bych třetí ruku abych udržela snídani, nevylila kávu a přitom vylovila z kabelky peněženku a z peněženky jízdenku. První na ráně je pan revizor, tak jej prosím aby mi mezitím kávu a tvarohový šáteček podržel. Vrhne na mě ohromený pohled ve stylu "co si jako ta holka myslí?!", ale pak snídaní vezme do rukou...
Asi na něj zablesklo mé vycházející slunce, nevím, ale v tu chvíli se začal usmívat. Já mu ukázala jízdenku, on mi poděkoval, já si od něj vzala svou snídani a taky poděkovala. Usmáli jsme se na sebe ... a jeli dál, každý svou cestou.
Nedělám si iluze, že ten den dal méně pokut (i když... Usmívající se ), ale minimálně jsme si zpříjemnili ráno trochu netypickou situací a aspoň na chvíli jsme si zvedli náladu.
A tak přemýšlím, co je větší magie. Jestli káva, nebo úsměv... Asi káva Smějící se.


A co vy? Máte něco, co si dokážete skutečně vychutnat a co vám zvedne náladu?