Kouzlo jménem "káva"

6. listopadu 2013 v 21:10 |  extra

Bez ranní kávičky pro mě nevychází slunce. Ale pokud jsem nucena vstát velmi brzo a opustit teplo domov, nemám čas si doma vychutnat kávu a v klidu posnídat. Po cestě na zastávku ale nedávno otevřeli "hladové okno" s pečivem a vaří i kávu s sebou. Pro takovéto situace je to ideální.
Ten pocit, kdy zima vleze všude, každý je zachumlaný do zimního kabátu a ani to ještě nestačí, je tma a na lidech postávajících v tom nečase je znát, že svou vyhřátou postel opouštěli se značnou nevolí. A já? Stojím mezi nimi, popíjím si svou ranní kávičku, papírový kelímek mi zahřívá ruce a v kombinaci s tvarohovým šátečkem mé chuťové pohárky prožívají něžné ranní probuzení. Vychází mi slunce.
...Nastupuju do autobusu a sedám si na volné místo. V tom na mě vybafne zamračený revizor "Dobrý den, kontrola jízdenek!" Fajn! Jízdenku mám, ale potřebovala bych třetí ruku abych udržela snídani, nevylila kávu a přitom vylovila z kabelky peněženku a z peněženky jízdenku. První na ráně je pan revizor, tak jej prosím aby mi mezitím kávu a tvarohový šáteček podržel. Vrhne na mě ohromený pohled ve stylu "co si jako ta holka myslí?!", ale pak snídaní vezme do rukou...
Asi na něj zablesklo mé vycházející slunce, nevím, ale v tu chvíli se začal usmívat. Já mu ukázala jízdenku, on mi poděkoval, já si od něj vzala svou snídani a taky poděkovala. Usmáli jsme se na sebe ... a jeli dál, každý svou cestou.
Nedělám si iluze, že ten den dal méně pokut (i když... Usmívající se ), ale minimálně jsme si zpříjemnili ráno trochu netypickou situací a aspoň na chvíli jsme si zvedli náladu.
A tak přemýšlím, co je větší magie. Jestli káva, nebo úsměv... Asi káva Smějící se.


A co vy? Máte něco, co si dokážete skutečně vychutnat a co vám zvedne náladu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 7. listopadu 2013 v 20:47 | Reagovat

:-D jj bez kávičky ani ránu,já se jí dokázala vzdát jen začátkem těhu, když mi bylo extra blbě, jinak si bez ní taky nedokážu představit rána.. Přebalím prcka, převlíknu z pyžámka, dám si ho do stoličky, dostene papu a vařím kávičku :-)

2 Elliette Elliette | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 22:29 | Reagovat

Paráda! Taky miluju svojí kávičku. Co mi ale opravdu udělá dobře je mátový čaj. Je jedno co mě zrovna trápí nebo která část mého těla zrovna není ve své kůži, mátový čaj mi vždycky pomůže. Vždy mě hodí do takové pohodičky, v zimě navíc velice příjemně zahřeje. A v létě? Vychlazený je to nejlepší osvěžení, jaké znám. :-)

3 Jana Jana | 19. listopadu 2013 v 21:54 | Reagovat

Je fajn, že lidé pijí kávu proto, aby si zpříjemnili den a ne jen pro to, aby zahnali únavu. Lidem občas uniká, jak jednoduše můžeme relaxovat - a to právě například díky skvělé kávy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama