Prosinec 2013

Vánoce u nás

25. prosince 2013 v 23:07 extra

Stav dlouhého čekání na Štědrý den se velmi rychle přehoupnul na stav vzpomínání na Štědrý den. Vždy před Vánoci si říkám, že se to strašně vleče a pak se nestačím divit, že už je Boží hod. Tyto Vánoce jsou pro nás první s dítětem. (No dobře, už loni byly, ale to neměl náš malý ježíšek ani měsíc, takže se to nepočítá.) Celý advent jsem se psychicky připravovala na to, že TEN den nebude vše podle plánu a dokonalé tak jak bych si představovala. Dvacátéhočtvrtého od rána jsem čekala co se pokazí a já vám to tady pak budu moc s trochou nadsázky napsat...Ale ono nic! Celý den a následně večer byl úžasný, troufám si říct idilický (nuda, co Smějící se? )
Ale není to tak. Užili jsme si spoustu zábavy.
Náš malý Otesánek nás bavil při večeři svou touhou po kaprovi. Potom, co jsem ho nakrmila polévkou a dětskou úpravou bramborového salátu, dala jsem mu zkusit ze svého talíře malý kousek kapra. Když ho spokl, doširoka otevřel pusu a začal prudce mávat nožkama a rukama. V tu chvíli jsem pochopila, proč se říká, že "se na to třese". Takhle mně (a svému tátovi taky) snědl skoro celou porci kapra.


Když jsme zpívali koledy, náš malý dýdžej nám k tomu pouštěl jako doprovod melodii jedné ze svých hraček. Znělo to jako nějaký nový hudební žánr.
A pak jsem slavnostně vybrala první dárek z hormady dalších, který byl samozřejmě určený nejmladšímu členovi rodiny. Důležitě jsem rozbalila dárek a pokoušela jsem se jej obdarovanému předvést, ale byl natolik zaujatý roztrhaným balícím papírem, že mě a novou hračku naprosto nevnímal. Naopak poslední dárek a zároveň hlavní dárek dne se okamžitě stal nejoblíbenější hračkou.


A proto Vám dám praktickou radu do života: Chcete-li si užít opravdu veselé Vánoce, pořiďtě si dítě.

Každopádně doufám, že ty letošní jste si užili, ať už s dětmi, nebo bez nich... napište mi, jaký byl ten váš Štědrý den... a taky co jsme měly na sobě (já měla červené úpletové šaty, ale hlavně!!! ve vlasech dvě vánoční sponečky-foto na facebooku).

Tak trochu jiný stromeček

18. prosince 2013 v 14:24 kreativita
Včera jsem měla možnost navštívit workshop, na kterém jsme vytvářeli různé bytové dekorace technikou provázkování. Já jsem se rozhodla vyrobit si malý vánoční stromeček. Docela se mi můj výtvor líbí a nebylo to vůbec složité. Pokud se líbí i vám, zkuste si taky takový vyrobit.


1. Vystřihněte si z tvrdého papíru půlkruh, nebo čtvrtkruh (já mám ze čtvrtkruhu, proto je takový tenký a vysoký, z půlkruhu bude širší). Poloměr kruhu si určete takový, jak chcete aby byl stromeček vysoký.
2. Z vystřiženého papíru si srolujte kornout a slepte lepící páskou aby držel. Vytvořený kornout obalte potravinářskou fólií.
3. Vždy si natřete část kornoutu lepidlem (my používali lepidlo na tapety, ale myslím si, že by to šlo i Herkulesem) a omotávejte provázkem. Je nutné jednotlivé kličky přes sebe trochu křížit, aby vám to pak drželo pohromadě. Takto pokračujte do té doby, než omotáte celý kornout. Můžete to ozdobit i krajkou, nebo nějakou ozdobnou mašlí.
4. Nechte lepidlo zaschnout. Ono ztvrdne a zprůhlední. Pak můžete stromeček sundat zkornoutu, odlepit fólii a nahoru přidělat hvězdu. Stromeček je hotov...a ani to nebolelo Usmívající se.Krize šatů

14. prosince 2013 v 21:27 outfity

Včera jsem byla po dlouhé době na plese. A samozřejmě jsem řešila stejnou otázku jako každá žena. Co na sebe? Jaké šaty? Co si budeme povídat, chlapi to mají v tomto snazší!
Mám ve svém wardrobu nějaké šaty, ale asi jsem byla v nějakém divném hormonálním rozpoložení (asi snížená hladina estrogenu Nerozhodný), ale prostě jsem se v žádných šatech necítila. Dvě hodiny jsem pobíhala po bytě, zkoušela šaty, boty, kabelky, náhrdelníky, náušnice a všechno dohromady kombinovala. Nejsem schopná vůbec odhadnout kolikrát jsem se převlékla (ne že bych měla tolik šatů, ale každé šaty jsem zkoušela několikrát Smějící se). Můj malý módní guru při tom na mě koukal s kritickým pohledem. A můj velký módní guru se radši ani nezapojil.
Po tomto kolotoči jsem se rozhodla pro méně tradiční variantu - overal. Sice když jsem se ptala svého velkého módního guru tak mě varoval, že mi možná bude líto, až uvidím holky v šatech a malinko jsem zaváhala. Ale zvítězila má mužská část a vypravila jsem se na ples v pánském stylu. Cítila jsem se skvěle a sexy!

A co vy? Odvážily byste se pro něco takového? Anebo se radši držíte klasiky?

"Móda přejde, styl zůstane" Coco Chanel

12. prosince 2013 v 22:27 extra
Chtěla bych Vám doporučit film, který jsem nedávno viděla. Je to nejnovější celovečerní životopisný film o Coco Chanel.
Coco žila na přelomu 19. a 20. století a právě začátkem 20. století zásadně změnila ženský styl oblékání, který se od té doby až dodnes již tak výrazně jako tehdy nezměnil. Tato skutečnost mi připadá geniální! Už 100 let se oblékáme podle jedné osoby.
Už to jsou asi 2, nebo 3 měsíce, co jsem ten film viděla, takže si to detailně nepamatuji, ale utkvěly mi v paměti některé její myšlenky týkající se módy. A s těmi se docela ztotožňuji a myslím si, že by měly být pilíři stylu.
Chtěla se v šatech cítit pohodlně a měla ráda jednoduchost. Velmi výstižná je v tomto směru scéna, kdy zadává krejčímu objednávku na večerní šaty, které jsou (v té době) hodně netypické. Chce černé, bez korzetové výztuže a s výstřihem ne hlubším, než deset centimerů (!) .
Určitě se podívejte na film Coco before Chanel. Je poučný a zajímavý. Doporučuju!


Dort pro našeho medvídka

5. prosince 2013 v 13:57 kreativita

Miluju pečení dortů! Vždy se těším na to, až bude mít někdo narozeniny a já mu budu moct upéct dort. A miluju ten pocit, jak jej pak všichni obdivují a následně s chutí smlsnou.
Pro mého nejmilejšího medvídka jsem upekla tento dort s medvědy v zimě.
Jsou vyrobení z marcipánu. Byla to moje první zkušenost se zpracováním marcipánu a docela se mi to zalíbilo. Připomnělo mi to dětství a modelování z plastelíny.

Recept na marcipán:
250g sušeného mléka
500g moučkového cukru
3 vrchovaté lžíce medu
2 lžíce vody
1 lžíce aroma mandle
Všechny ingredience smícháme dohromady, pak dáme na stůl a pokud se drobí, namočíme ruce v teplé vodě (namáčíme asi 4-5x). Když se hmota spojí, už ruce nenamáčíme, podsypeme solamylem a dopracujem. Můžeme důkladně zabalit do sáčku a schovat do lednice, nebo hned zpracovat.

A co vy? Baví vás pečení, vaření a podobné činnosti? Anebo vám to nic neříká?