Vánoce u nás

25. prosince 2013 v 23:07 |  extra

Stav dlouhého čekání na Štědrý den se velmi rychle přehoupnul na stav vzpomínání na Štědrý den. Vždy před Vánoci si říkám, že se to strašně vleče a pak se nestačím divit, že už je Boží hod. Tyto Vánoce jsou pro nás první s dítětem. (No dobře, už loni byly, ale to neměl náš malý ježíšek ani měsíc, takže se to nepočítá.) Celý advent jsem se psychicky připravovala na to, že TEN den nebude vše podle plánu a dokonalé tak jak bych si představovala. Dvacátéhočtvrtého od rána jsem čekala co se pokazí a já vám to tady pak budu moc s trochou nadsázky napsat...Ale ono nic! Celý den a následně večer byl úžasný, troufám si říct idilický (nuda, co Smějící se? )
Ale není to tak. Užili jsme si spoustu zábavy.
Náš malý Otesánek nás bavil při večeři svou touhou po kaprovi. Potom, co jsem ho nakrmila polévkou a dětskou úpravou bramborového salátu, dala jsem mu zkusit ze svého talíře malý kousek kapra. Když ho spokl, doširoka otevřel pusu a začal prudce mávat nožkama a rukama. V tu chvíli jsem pochopila, proč se říká, že "se na to třese". Takhle mně (a svému tátovi taky) snědl skoro celou porci kapra.


Když jsme zpívali koledy, náš malý dýdžej nám k tomu pouštěl jako doprovod melodii jedné ze svých hraček. Znělo to jako nějaký nový hudební žánr.
A pak jsem slavnostně vybrala první dárek z hormady dalších, který byl samozřejmě určený nejmladšímu členovi rodiny. Důležitě jsem rozbalila dárek a pokoušela jsem se jej obdarovanému předvést, ale byl natolik zaujatý roztrhaným balícím papírem, že mě a novou hračku naprosto nevnímal. Naopak poslední dárek a zároveň hlavní dárek dne se okamžitě stal nejoblíbenější hračkou.


A proto Vám dám praktickou radu do života: Chcete-li si užít opravdu veselé Vánoce, pořiďtě si dítě.

Každopádně doufám, že ty letošní jste si užili, ať už s dětmi, nebo bez nich... napište mi, jaký byl ten váš Štědrý den... a taky co jsme měly na sobě (já měla červené úpletové šaty, ale hlavně!!! ve vlasech dvě vánoční sponečky-foto na facebooku).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama