Leden 2014

První dojmy z novoročních předsevzetí

11. ledna 2014 v 20:21 extra

Vstup do roku 2014 jsem prožila v docela poklidném stylu, ale o to divočejší je má náruživost při vytváření si novoročních předsevzetí. Určila jsem si několik změn, o které chci usilovat. A to pro dobro mě a mé rodiny (Předsevzetí, které se týkají jen mě pro mě nejsou dostatečnou motivací. A navíc - Chceš-li změnit rodinu, začni u mámy).
Toto jsou má předsevzetí:
1. Budu sportovat
2. Budu vařit a jíst zdravě (možná výstižnější tvrzení by bylo "nevařit/nejíst nezdravě")
3. Budu šetřit peníze
A praxe? Co se týče prvního bodu, mým prvním krokem bylo, že jsem si koupila tenisky. První asi po sedmi letech (od té doby co jsem si začala vytvářet šatník sama, vymizely z něj veškeré sportovní kusy). Můj vztah ke sportovnímu oblečení přibližně vystihuje můj vztah ke sportu. Ale sanžím se. Byla jsem na cvičení bosu... Příště si vyberu jiný typ cvičení, protože tři dny po tomto jsem nemohla chodit jako normální člověk, tak mě bolely lýtka! (a to nemluvím o ostatních svalech v těle) Dále jsem byla plavat. Plavání je jediný sport, který mám skutečně ráda. Jen by se mi líbilo mít celý bazén pro sebe. Nemám totiž ráda plavce s brýlemi, kterých je v bazénu tak 50%. Pořád do mě vráží, stříkají na všechny strany a tváří se při tom veledůležitě (když za velkolepého šplouchnutí vynoří hlavu z vody). Zaujal mě mladý pár. Ti naopak neplavali, ale plavecké brýle používali asi jako zpestření erotických chvil. Celou dobu co jsem plavala stáli totiž u břehu, tulili se a brýle měli stále na očích.
Mé další předsevzetí, že budeme jíst zdravěji narazilo při prvním nákupu potravin. Po několika letech jsem totiž zjistila, že můj muž nemá rád tmavý semínkový chleba. Toto zjištění vyústilo v menší výměnu názorů (taky se hádáte kvůli blbostem?), která ale skončila kompromisem... Tmavé semínkové rohlíky rád má.
Posledním předsevzetím je, že budeme více šetřit. Toto už si říkáme docela dlouho, ale zdá se, že efekt je opačný, než bych očekávala. Nicméně letos si zapisujeme do speciálního sešitku všechny výdaje a na konci měsíce uděláme statistiku a zjistíme za co nejvíce utrácíme a kde můžeme ušetřit.

... Vidíte tedy, že má náruživost při předsevzetích je opravdu divoká. Držte mi palce ať vydžím. Já budu držet palce zase vám, ať vy splníte ta vaše předsevzetí. Máte nějaká? Jaká?