Únor 2014

Vzkřísit lesk zašlé slávy

20. února 2014 v 17:55 outfity

Dokončila jsem své dílo a tady je výsledek. Byla jsem maličko vyvedená z míry, kolik práce a času jsem tomu nakonec věnovala, ale myslím si, že konečný efekt za to stojí. Jak se líbí můj starý, nezajímavý (ale opravdu hodně pohodlný) barevně ozdobený svetr vám? Pokud ano, jděte do toho taky. Není na tom nic těžkého. Budete potřebovat spoustu korálků různých velikostí a barev, které se vám líbí, starý svetr, třičko, nebo cokoli co si chcete ozdobit, jehlu, nit, dobrý nápad a hlavně hodně trpělivosti. Postup: Nejdřív budete přišívat, pokračovat budete přišíváním, dále budete přišívat a když to dokončíte, ještě jednou to přišijete celé od začátku Mrkající. Místo korálků můžete použít knoflíky, se kterými to bude vypadat taky dobře. Více inspirace najdete na facebookové stránce mého blogu.Neviditelná krabice

16. února 2014 v 16:23 kreativita
...aneb jak uklidit nepořádek.


Pokud taky tak rádi jako já čtete časopisy a máte jich rozečtených i více najednou, pak se vám to někde kupí na hromadě a dělá nepořádek, mám pro vás řešení. Úložné boxy, košíčky a krabice jsou super věc na rychlý úklid. Prostě to tam vše nahážete a je uklizeno. Úložné boxy si můžete koupit v kterémkoli obchodě s nábytkem.
Anebo si můžete vyrobit neviditelnou krabici.
Vezměte kartonovou krabici požadované velikosti a polepte ji tapetou, kterou máte na zdi, nebo ji natřete barvou, kterou máte vymalovaný pokoj. Naházejte tam nepořádek a ... Voila, máte uklizeno raz dva Mrkající .

Máte nějaký jiný tip na rychlý úklid? Sem s ním Usmívající se

Drátkování

6. února 2014 v 21:41 kreativita

Znovu jsem byla na kreativním workshopu. Už jsem to zařadila dokonce do svého týdenního programu. Protože mě to opravdu chytlo. Od malička jsem ráda něco malovala, vytvářela, modelovala... Mám ráda tu titěrnou práci, při které si člověk perfektně vyčistí hlavu.
Vedoucí tohoto workshopu si pro nás vždy připraví nějakou techniku, naučí nás ji a pak několik lekcí po sobě vytváříme výrobky touto technikou. Teď jsme dokončili blok drátkování. Zkusila jsem si vyrobit několik věcí a toto je mé vrcholné dílo. Líbí se mi a proto jsem se rozhodla, že se s vámi o to podělím. Popis jak na to je trochu složitější, a proto kdo si chce něco udrátkovat, ať se ke mě staví na kafe a společně něco vyrobíme Usmívající se .
Mějte se hezky a buďte kreativní Mrkající.


Dámská jízda

2. února 2014 v 22:14 extra

V pátek jsem byla na úžasné akci! Holky, co jste z Ostravy a okolí, dobře čtěte, doufám že vás navnadím, a za rok jdete taky!
Jednalo se o (Tak trochu jinou) dámskou jízdou pořádanou Ostravským klubem COOLTOUR, kde se také akce konala. Byla jsem v tomto zajímavém prostoru poprvé, a docela mě to překvapilo. První velké překvapení bylo z prostornosti toho místa. Pár dní před tím jsem se s někým bavila o tom, jak je to velké. Prostor tohoto klubu přirovnala (ano, žena Mrkající ) ke svému bytu... Nakonec se ukázalo, že je tak třikrát větší než zmíněný byt (doufám, že jsem to teď nepřehnala zase já, hold jako ženy nemáme buňky na přesné odhady).
Jako vstupné na tuto akci bylo 5 kusů oblečení, které už nenosíme. To se následně rozdělilo na tři části.
V průběhu večera se odehrával souboj dvou módních návrhářek Sasancy a Lorjany. Každá dostala bednu s vybraným oblečením a měly z něj za 3 hodiny ušít model. Výsledek byl opravdu dechberoucí Smějící se. Já jsem ale byla nejvíce fascinovaná při pozorování toho proces, jak jim pod rukama ze starého vzniká něco nového. Mimochodem, do konečného díla byl zapojen můj starý svetr, moje dámská košile a moje šaty, které jsem sem donesla jako vstupné. Takže výsledné modely jsou vlastně skoro moje S vyplazeným jazykem.
Z druhé části oblečení vytvořila Monika Adamcová, autorka módní značky Ňů fešn šopa, outfity, které byly předvedeny na netradiční módní přehlídce. Ta byla hřebem večera. Předváděné kousky byly vydraženy a zisk byl věnován na podporu uměleckého pojetí vzdělávání dětí.
A zbytek oblečení byl v průběhu celého večera na prodej, takže na schodech se vytvořil jakýsi provizorní "sekáč", což bylo něco pro měRozpačitý. Kromě toho byla možnost různých ženských údržbových aktivit. Líčení, manikůra, masáže, úpravy oděvů, kreslení na boty... To poslední se zalíbilo mě a tak jsem si domů odnesla své staro-nové super originální barevně ozdobené nepřehlédnutelné sandály. Kreslič sice 20 minut jen botky otáčel v ruce a vzdychal nad tou malou plochou, ale myslím, že nakonec to vzal jako výzvu.
Na baru jsme si mohly koupit dámské drinky... Mě nejvíc zachutnal oranžový, ale neřeknu vám název...něco na A... Jo, Aperol Spritz!! vzpomněla jsem si Usmívající se.
No prostě ideální holčičí akce. Více takových!

Jdete příště se mnou?