Yves Saint Laurent

15. dubna 2014 v 0:16 |  extra

Před chvílí jsem se vrátila z kina. Mám ještě čerstvé dojmy z nového životopisného filmu o francouzském módním návrháři Yves Saint Laurentovi. Je to velkofilm jak má být. Má atmosféru. Zanechal na mě hluboký dojem. Přiznám se ale, že ne úplně pozitivní. Spíše...manio depresivní, to je rozporuplný. Takový, jakým byl Laurent ve filmu vyobrazený. Plachý, nevyrovnaný, stydlivý, uzavřený, citlivý. Ale naopak velmi kreativní, aktivní a pracovitý. Měl vytříbený vkus a velmi vyvinutý smysl pro krásu a krásné věci.
Jeho život mi připadal dost smutný. Měl všeho dostatek, bohatsví, přátele, obdiv, sex, drogy, byl obklopen nejkrásnějším uměním, luxusem a přepychem... ale jako by v tom všem nedokázal najít uspokojení. Nepůsobil na mě šťastně.
Nicméně obdiv k jeho tvorbě mu nelze upřít. Jeho modely odrážely vývoj kultury a celý film tvoří průřez světem módy od padesátek skoro až po současnost. Navíc byl natočený takovým způsobem, že si divák mohl vychutnat každý model...a že jich bylo.
Pokud se chcete pokochat a opájet krásou svou módní duši, zajděte si na tento film. Jste-li ale empatičtí a vcítíte se do hlavní postavy, připravte se na to, že neodejdete ve veselé náladě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama