Červen 2014

Jako puštěná z řetězu

8. června 2014 v 13:08 kreativita

Před týdnem jsem úspěšně udělala státnice a musím se přiznat, že je to naprosto skvělý pocit. Konečně Prázdniny (s velkým Pé). Proč? Protože jsou to velké prázdniny, už se totiž v září nemusím vracet do školy. Stále to na mě viselo jako kámen kolem krku, ale teď, když už je ze mě paní bakalářka, si můžu pískat. A nejen to, můžu se naplno začít věnovat svým kreativním nápadům a jejich realizaci a taky jiným věcem, které mě baví. A bez výčitek, že bych se raději místo toho měla učit.
Například v pondělí jsem si za odměnu uvařila domácí baileys, v úterý jsem si vyrobila čelenku do vlasů z řetízku, ve středu jsem konečně pověsila do předsíně obrázky, ve čtvrtek jsem přečetla celý časopis, v pátek jsem uvařila jahodovo-rybízovo-melounovou marmeládu a s mužem jsem se dívala do noci na skvělý film, v sobotu jsem byla celé odpoledne v přírodě a udělala si na nohách puchýře (baleríny opravdu nejsou na delší trasy, dejte na má slova) a večer jsem začala pracovat na výrobě staro-nových šortek. Ještě jsem zapomněla u každého dne (nebo spíše večera) napsat, že jsem pila Baileys. Příště vám popíšu recept, opravdu stojí za to Usmívající se.

A jak si vyrobit řetízkovou čelenku?
Budete potřebovat:
řetízek (já použila kousek dlouhého řetízku, jaký se asi před deseti lety nosil zavěšený jako opasek kolem pasu, ale i v běžné galanterii by se takový řetízek měl dát sehnat),
gumu (ideálně v barvě vašich vlasů),
jehlu
nit v barvě gumy
Změřte si jak dlouhý řetízek budete potřebovat tím, že jej obtočíte kolem hlavy, kde bude čelenka umístěná. Upravte jeho délku - nechte přibližně 5-10 cm délky na gumičku. Změřte si i gumičku jak by měla být dlouhá aby to na hlavě pěkně drželo. Přišijte konce gumičky k řetízku. Čelenka je hotová. Upravte si vlasy a hurá oslňovat do ulic Usmívající se.