outfity

Módní dospívání

24. května 2015 v 23:35
AhojUsmívající se! Jak se máte? Dlouho jsme se neviděli.
Já se mám fajn. Jen už nemám tolik možností, času ani energie abych dělala nějaký velký vítr v šatníku a vymýšlela neotřelé kombinace (pokud neumíte číst mezi řádky, já vám prozradím co tam je - snažím se ospravedlnit, proč prudce klesla četnost článků, nejen módních. Fakt se omlouvám.Úžasný)


Proto mám pár osvědčených outfitů, které točím stále dokola. Tohle je jeden z nich. Černé leginy jako základ, vínový tenký svetřík pod zadek, delší náhrdelník (opticky protáhne siluetu) a baleriny. Volnočasová jistota, nejen pro těhu Usmívající se.
S tím, jak (obě) děti rostou, vyvstávají stále nové požadavky na oblečení, třeba odolnost, pružnost, snadná údržba a čištění.


Sestavila jsem si několik pravidel, které mi mnohdy usnadní rozhodování, protože díky nim jsem si pojmenovala, co vlastně chci. Už se prostě tak v modě nehledám.
  1. Jistotou se pro mě stávají barvy. Nevím, jestli jsem v tomhle ohledu dospěla, ale už vím, která barva mi sluší a která ne (pomohl mi v tom trochu i tento blog. Díky fotkám mám zpětnou reflexi a s odstupem času můžu zhodnotit co ano a co ne.) Konec šíleným experimentům. Ztotožnila jsem se s teplými letně-podzimními barvami jako jsou červená, vínová, hnědá, meruňková, růžová, černá, zlatá...
  2. Stává se pro mě pravidlem, že "Méně znamená více". Nemám ráda ono opěvované vrstvení (nebo to prostě jen neumím a snažím se to zakamuflovatUsmívající se). Líbí se mi jednoduchá silueta v kombinaci dvou, maximálně tří barev. Taky nemám už takovou potřebu mít na sobě zároveň výrazné náušnice, náhrdelník, náramek, prsten i čelenku. Ano, šperky mám ráda, ale raději nechám vyniknout jeden kousek.
  3. Nakonec požadavek, o kterém jsem psala asi před rokem a půl a který stále platí a v mém současném stavu zíslává ještě nový rozměr (tak jako já Usmívající se). Hlavně pohodlně!
Ale přes to všechno, musím říct, že je s přibývajícími kily a s blížícím se dnem Dé stále těžší a těžší oblékat se hezky a stylově, a zároveň tak abych se cítila dobře a ne takto.


A co vy, co jste si oblékaly, oblékáte, nebo si myslíte že si jednou budete oblékat v těhotenství? Myslíte si, že je dúležitější cítit se pohodlně, nebo hezky? Myslíte si, že to jde spojit? Jsem zvědavá co mi napíšete Usmívající se.

Křiváci

21. dubna 2014 v 22:20
Dnešní volný den se opravdu vydařil, venku bylo příjemně a tak jsme vyrazili na výlet. Jak by ale řekl můj muž (který má i k sebelepšímu počasí nějakou výtku): "Ještě to není na svetr". A tak jsem nás oblékla do drsňáckých stylových bund. Líbí se mi, když rodiče a děti ladí. Většinou to teda platí o mámě a dětech, muži většinou mají v oblékání svou hlavu.
Potkali jsme rodinku, u které bylo na první pohled znát, že k sobě patří. Máma a děti měli oblečení ze stejné látky s červenými proužky. Působilo to vesele...
Náš rodinný outfil ale působil drsňácky... protože my jsme drsňáci Smějící se. Křivák je prostě klasika. Ikonický kousek. A v současné době je navíc hodně populární a vrací se do módy. Dá se kombinovat skoro se vším. Hodně profláknutá je kombinace s něžnými večerními šaty. Ale nejlepší je kombinace s dítětem. V křiváku Mrkající. Zaručeně vaši rodinku nikdo nepřehlédne.


Dlouhé kabely... aneb Vaše první kabelka změní vaše myšlení

25. března 2014 v 20:52
Před nějakou dobou jsem viděla na internetu reklamu na "dlouhé kabely". Nic konkrétnějšího tam nestálo. A tak jsem na ten odkaz klikla, natěšená a zvědavá, jak asi vypadá dlouhá kabela. To co jsem uviděla mě lehce zaskočilo, mírně pobavilo a hlavně utvrdilo v tom, že jsem opravdu žena. Byla to reklama na dlouhý kabel.
Od té doby hledám svou ideální dlouhou kabelu mimo internet. A před pár dny jsem konečně na jednu narazila. Byla jsem na dobročinném výprodeji zboží z řetězců, které bylo reklamované. Po lehce agilním prohrabování několika stoly hader jsem narazila na tu pravou. Čekala tam na mě a když mě uviděla, výmluvně se usmála. Byla to láska na první pohled. Zaplatila jsem za ni 30kč. Přišila jsem utržený popruh a při bližším ohledání zjistila, že je od značky Accessorize. Od té doby je z nás nerozlučná dvojka. Miluju, že se mi do ní všechno vejde, ale přitom se nestává neforemnou a pytel připomínající. Četly jste 7. díl Harryho Pottera? Hermiona měla s sebou vždy kouzelnou kabelku, ve které měla vše co potřebovala - stovky knih, stan, meč... To je přesně i moje nová dlouhá kabela. Umožňuje mi mít u sebe kromě nezbytného tria "peněženka, klíče, mobil" i zrcátko, rtěnku, parfém, žvýkačky, krém na ruce, vlhčené ubrousky, plínku do rezervy, jídlo, pití, vláček, autíčko, knížku s obrázky zvířat, prupisku, kalendář........A co vy, máte raději "dlouhé" anebo "krátke" kabely Usmívající se ?

Vzkřísit lesk zašlé slávy

20. února 2014 v 17:55

Dokončila jsem své dílo a tady je výsledek. Byla jsem maličko vyvedená z míry, kolik práce a času jsem tomu nakonec věnovala, ale myslím si, že konečný efekt za to stojí. Jak se líbí můj starý, nezajímavý (ale opravdu hodně pohodlný) barevně ozdobený svetr vám? Pokud ano, jděte do toho taky. Není na tom nic těžkého. Budete potřebovat spoustu korálků různých velikostí a barev, které se vám líbí, starý svetr, třičko, nebo cokoli co si chcete ozdobit, jehlu, nit, dobrý nápad a hlavně hodně trpělivosti. Postup: Nejdřív budete přišívat, pokračovat budete přišíváním, dále budete přišívat a když to dokončíte, ještě jednou to přišijete celé od začátku Mrkající. Místo korálků můžete použít knoflíky, se kterými to bude vypadat taky dobře. Více inspirace najdete na facebookové stránce mého blogu.


Krize šatů

14. prosince 2013 v 21:27

Včera jsem byla po dlouhé době na plese. A samozřejmě jsem řešila stejnou otázku jako každá žena. Co na sebe? Jaké šaty? Co si budeme povídat, chlapi to mají v tomto snazší!
Mám ve svém wardrobu nějaké šaty, ale asi jsem byla v nějakém divném hormonálním rozpoložení (asi snížená hladina estrogenu Nerozhodný), ale prostě jsem se v žádných šatech necítila. Dvě hodiny jsem pobíhala po bytě, zkoušela šaty, boty, kabelky, náhrdelníky, náušnice a všechno dohromady kombinovala. Nejsem schopná vůbec odhadnout kolikrát jsem se převlékla (ne že bych měla tolik šatů, ale každé šaty jsem zkoušela několikrát Smějící se). Můj malý módní guru při tom na mě koukal s kritickým pohledem. A můj velký módní guru se radši ani nezapojil.
Po tomto kolotoči jsem se rozhodla pro méně tradiční variantu - overal. Sice když jsem se ptala svého velkého módního guru tak mě varoval, že mi možná bude líto, až uvidím holky v šatech a malinko jsem zaváhala. Ale zvítězila má mužská část a vypravila jsem se na ples v pánském stylu. Cítila jsem se skvěle a sexy!

A co vy? Odvážily byste se pro něco takového? Anebo se radši držíte klasiky?

Návrat leoparda

19. listopadu 2013 v 20:55

Ten, kdo čte můj blog již delší dobu si určitě pamatuje výlet leoparda do Budapešti. A protože nám venku opět přituhuje, leopard vycítil svou příležitost a vrací se v plné parádě.
Ty úpletové šaty jsme si koupila nedávno, kde jinde než v sekáči. Líbí se mi jakou vytváří siluetu a spolu s dámským baretem tvoří skvělou dvojku ve francouzském stylu (aspoň mi to tak připadá). Úpletové šaty celkově jsou pro mě vždy hitem zimní sezony.
A do čeho se rády v zimě oblékáte vy?

Grunge

29. října 2013 v 15:44

Pokud alespoň trochu sledujete módu, nemohlo vám uniknout, že se znovu hlásí o slovo styl oblékání grunge, který původně vznikl s hudebním stylem grunge v 80. letech. Jeho průkopníkem byl Kurt Cobain a Nirvana. Oblékání v tomto stylu se vyznačuje tartanovými vzory, džínovinou (ještě lépe roztrhanou), pohodlnými košilemi, okopanými botami nebo converskami, koženými bundami a hlavně rebelským a svobodným přístupem k oblékání a k životu.
Mé rebelské já jásá radostí nad vracející se vlnou grunge a proto jsem vytáhla volnější džínovou košili, úzké černé gatě, boty ve stylu grunge a hlavně křivááák! Když ho mám na sobě, připadám si strašně stylově a drsňácky Rozpačitý .


Můj malý rebel nosí dudlík vždy naopak. Jako správný grunger musí jít proti konvencím Mrkající .

a tady trochu nostalgie pro dotvoření atmosféry


Líbí se vám styl grunge? Co dělá to vaše rebelské já?

Hlavně pohodlně

21. října 2013 v 12:57

Déle než po roce přidávám jeden outfitový příspěvek.
Od té doby jsem lehce pozměnila svůj přístup při vytváření outfitu. Více zohledňuju faktor "hlavně pohodlně" . Ono se není co divit. Při pobíhání s kočárkem nejsou příliš praktické vysoké podpadky (ale bot na klínku se nevzdám! Nevinný ) , běžná kabelka na jedno rameno taky není úplně vhodná (už vidím, jak by mi pořád sjížděla, navíc na kočárku mám přidělanou obrovskou kabelu, kam se vše vejde). Oblečení to chce taky pohodlnější. Takové, které snese shýbání, dřepnutí, ze kterého půjde snadno vyčistit nějaký ten drobek atd... A zároveň to nebudu muset neustále poupravovat, rovnat, shrnovat.
Další novinkou je, že jsem rozšířila své obzory o dětskou módu Usmívající se
Ale v jedné věci se můj přístup k módě nezměnil. Vždy se snažím vypadat upraveně.


A co vy, co všechno berete v potaz při vytváření outfitu?

Industry

11. září 2012 v 17:45

Opět jeden z mých sekáčových úlovků. Skvělé letní šaty. Když je mám na sobě, skoro o nich nevím - super vynález pro velká horka. A když je chladněji, dají se nosit s leginami jako halenka. Jsou úplně jednoduché a myslím si, že ani nepotřebují moc doplňků. V jednoduchosti je krása.A jak si jistě pozorný čtenář všimnul, pod šaty se mi rýsuje bříško a je větší a větší. Ale nebojte se, pro tento blog tím nic nekončí ... zároveň ani nezačíná (nechci mít těhotenský blog, ale i nadále módní). A tak se budu snažit svým čtenářům, i přes změnu mých proporcí, dále předkládat svůj pohled na módu.

Souhlasíte? (...ať mám aspoň nějakou zpětnou vazbu Usmívající se )

Červánky

30. srpna 2012 v 17:01

Je toto doplnění černé červenou? Nebo uzemnění červené černou? Vyberte si sami. Každopádně já mám tuto kombinaci ráda. Osobně se více ztotožňuji s tmavšími, než se světlejšími bledými barvami. Ráda kombinuju černou, červenou, modrou, hnědou, fialovou... Nevím co je pravdy na barevných typologiích, ani nevím, jaký typ jsem já, ale jsou barvy, které se ke člověku hodí více, a které méně.
Když si to po sobě čtu, můj komentář hýří barvami... možná to bude tím, že jsem se nedávno přestěhovala blíže k Duze Smějící se.


A co vy? jaké máte rádi barvy?
 
 

Reklama